Školní jídelna

Podáváme zdravou výživu, která optimálně zajišťuje nároky na růst, psychický vývoj, výkonnost a obranyschopnost organismu.

Děti dostávají přesnídávku, oběd a odpolední svačinu. Pitný režim je zajištěn po celý den od 6.00 hodin do 16.30 hodin.

Vedoucí ŠJ pravidelně absolvuje školení hygienického minima pro kolektivy školních jídelen. Dohlíží na dostatečné množství ovoce, zeleniny, mléka, masa, ryb, mléčných výrobků, luštěnin, celozrných a bezlepkových potravin a řídí se legislativou ve stravování, která je kontrolována Krajskou hygienickou stanicí Karlovarského kraje. Řídí se dle spotřebních norem potravin z receptur pro školní stravování, kde je přesně určeno množství potravin dle věkových skupin.

Každý den v měsíci je jiná přesnídávka, polévka, hlavní jídlo i svačina. Mimo jiné zahušťujeme cizrnovou, špaldovou, hrachovou, kukuřičnou, rýžovou moukou atd. Do hlavního jídla zařazujeme drůbež, ryby, vepřové, krůtí, telecí a hovězí maso, bezmasé, zeleninové a luštěninové pokrmy a sladké jídlo. Jako přílohy se opakují brambory, kukuřičné a pšeničné těstoviny, různé druhy rýže, bramborové a kynuté knedlíky s přidáním bezlepkové mouky, luštěniny, bulgur, quinoa, pohanka, kuskus, fazole Adzuki, červená, zelená, žlutá čočka. Přesnídávky a odpolední svačiny se skládají mimo jiné z celozrnného pečiva, mléčných výrobků - do kterých občas přidáváme například i chia semínka, jáhlové, rýžové, vločkové a domácí dýňové kaše, nebo kukuřičných plátků. Děti dostávají každý den čerstvé ovoce a zeleninu. Dětem jsou podávány ovocné nápoje s vysokým obsahem vitamínů, obohacené vlákninou, bez barviv, konzervantů a s různou příchutí. Každodenně je dětem k dispozici voda čistá, nebo ochucená plátky citrónu, limetky, pomeranče, salátové okurky a v letních měsících čerstvými bylinkami z našeho skleníku. Omezujeme tuky, cukry a méně solíme. 

 

Zvýšení stravného

                                Zvýšení stravného od 01. 02. 2023
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Podáváme zdravou výživu, která optimálně zajišťuje nároky na růst, psychický vývoj, výkonnost a obranyschopnost organismu.
Děti dostávají přesnídávku, oběd a odpolední svačinu. Pitný režim je zajištěn po celý den od 6.00 hodin do 16.30 hodin.
 
Vedouví ŠJ pravidelně absolvuje školení hygienického minima pro kolektivy školních jídelen. Dohlíží na dostatečné množství ovoce, zeleniny, mléka , masa, ryb, mléčných výrobků, luštěnin a celozrných potravin a řídí se legistlativou ve stravování, která je kontrolována Krajskou hygienickou stanicí Karlovarského kraje. Řídí se dle spotřebních norem potravin z receptur pro školní stravování, kde je přesně určeno množství potravin dle věkových skupin.
 
Každý den v měsíci je jiná polévka, zahušťujeme cizrnovou a špaldovou moukou. Do hlavního jídla zařazujeme drůbež, ryby, vepřové, krůtí a hovězí maso, bezmasé, zeleninové a luštěninové pokrmy a sledké jídlo. Jako přílohy se opakují brambory, kukuřičné a pšeničné těstoviny, rýže basmati a jasmínová, celozrnné knedlíky, luštěniny, bulgur, kuskus, fazole Adzuki, červená čočka. Přesnídávky a odpolední svačiny se skládají mimo jiné z celozrnného pečiva, mléčných výrobků, jáhlové, rýžové, vločkové a dýňové kaše, cereálii a knüspi plátků. Děti dostávají každý den ovoce a zeleninu. Dětem jsou podávány ovocné nápoje s vysokým obsahem vitamínů, obohacené vlákninou, bez barviv, konzervantů a s různou příchutí. Každodenně je dětem k dispozici voda ochucená plátky citrónu, limetky, pomeranče a salátové okurky. Omezujeme tuky, cukry a méně solíme. 

 


Kontakt

Mateřská škola Sokolov, Pionýrů 1344

Pionýrů 1344, 356 01 Sokolov


telefon školy: 359 808 403

ředitelka školy:
Bc. Romana Veselková
tel: 702 226 518
email: 1ms.so@seznam.cz

zástupkyně ředitelky školy:
Bc. Romana Tomanová
tel: 722 990 038
email: 1ms.zrs@seznam.cz

vedoucí školní jídelny:
Karolina Suchá
email: 1ms.jidelna.so@seznam.cz